Öğretmenim, çilek ağacı oldum ben!

11

Hayal dünyamızın kapılarını açtık bugün. Önce, rüzgarı aldık içeriye. Hayallerimizin toz tutmuş rafları arasında dolaştı, uçuşturdu tozları.

12

Sonra, gözlerimizi kapattık hepbirlikte ve birer ağaç olduk. Herkes kendi ağacını seçti. Kimi uzun bir ağaç oldu, kimi kısa, kiminin mevsimi bahardı, kimininki güz. Ben biz muz ağacıyım dedi biri, bir başkası elma ağacı oldu. Hayal bu ya, çilek ağacı olanımız bile vardı. Çiçeklendi kimisi, arılar vızıldadı filizlerinde, meyvelendi ötekisi, kuşlar nasiplendi meyvelerinden. Kokusunu da duyabildiğimizden emin olunca, hazırız dedik, artık gidebiliriz masallar diyarına.

13

Dünyanın dört bir yanından masallar dinledik ve hayallere daldık. Herkes kendi padişahını gördü dinlerken. Kim bilir, benim çobanım belki daha uzun oldu ötekininkinden, berikinin kuzusu daha tombuldu şu arka sırada oturanınkinden. Ne fark eder! Bugün biz hep birlikte masallar diyarına gittik ve temizledik hayal dünyamızın tozlu raflarını. Padişahlar, çobanlar, kuzular birbirinden farklıydı belki ama hep mutlu sonla bitti hikayeler…

14

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s